Boks. Sosnowski: Z takimi rywalami muszę wygrywać

25 września ośmiorundowym pojedynkiem na gali w angielskim Wigan na ring po majowej porażce z czempionem WBC wagi ciężkiej Witalijem Kliczką powróci Albert Sosnowski. Rywalem ?Dragona' będzie reprezentant gospodarzy Paul Butlin.

Sosnowski zapewnia, że choć wydaje się być murowanym faworytem do zwycięstwa, nie lekceważy swojego teoretycznie dużo słabszego oponenta. - Dla Butlina ta walka to wielka szansa i pewnie będzie chciał zaryzykować i pójść na całość, ale wydaje mi się, że jeżeli będę skoncentrowany, Anglik nie powinien sprawić mi trudności. Mierzę w mistrzostwo Europy i z takimi rywalami jak Butlin muszę wygrywać bez problemów - twierdzi pięściarz z Warszawy.

Dla "Dragona" sobotni występ będzie drugim, do którego przygotowywał się pod okiem trenera Fiodora Łapina. - Cieszę się, że dalej będziemy razem pracować. Myślę że ta współpraca przyniesie efekty w postaci wygranych walk - mówi niedawny pretendent do tytułu czempiona World Boxing Council, który w jednym ze swoich kolejnych startów chciałby stanąć oko w oko z aktualnym mistrzem Starego Kontynentu Ukraińcem Aleksandrem Dimitrenką.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: