Boks. "Szpiegowałem Diablo, będzie naprawdę dobra walka"

W najbliższą sobotę Krzysztof Włodarczyk stanie do pierwszej obrony pasa WBC wagi junior ciężkiej, krzyżując rękawice z Jasonem Robinsonem. Leworęczny Amerykanin przyleciał do Polski wraz ze swoim trenerem Georgem Hernandezem i sparingpartnerem Derekiem Zugicem już tydzień temu, by lepiej zaaklimatyzować się w nowej strefie czasowej.

Robinson zabrał ze sobą Zugica nie przez przypadek. 28-latek ze stanu Illinois sparował z "Diablo" trzy tygodnie przed jego walką ze Stevem Cunninghamem i jak sam otwarcie mówi, zna wszystkie słabe strony polskiego pięściarza i zdradził je amerykańskiemu challengerowi.

- Można powiedzieć, że jestem szpiegiem pracującym dla Jasona. Jeśli sparujesz z kimś przez 3 tygodnie, to trochę go poznajesz. Oprócz sparingów, miałem też okazję podpatrywać Włodarczyka na treningach. Wiem jakie błędy robi "Diablo" i myślę, że Jason jest na tyle uniwersalnym pięściarzem, że będzie potrafił je wykorzystać. Włodarczyk na pewno ma bardzo mocne uderzenie, lubi wywierać presję i walczyć blisko swojego rywala, ale Jason zna wiele sztuczek. Jest mańkutem, często zmienia swoją pozycję w ringu, mamy dla Polaków przygotowanych kilka niespodzianek - twierdzi Zugic.

Sparingpartner rywala "Diablo" nie zgadza się z opinią, że sobotni występ będzie łatwym pojedynkiem dla jedynego obecnie polskiego mistrza świata.

- Sparowałem z oboma i powiem krótko: Polska będzie miała w sobotę naprawdę dobrą walkę. Ich style różnią się od siebie, ale na pewno zobaczycie emocje. W tym pojedynku jestem po stronie Jasona. Pracował bardzo ciężko, a przerwa, jaką miał wcześniej w startach, sprawiła, że wydaje się być 10 lat młodszy. Myślę, że w sobotę zabierzemy pas do USA - zapowiada Zugic.

Pojedynek Krzysztofa Włodarczyka z Jasonem Robinsonem będzie główną atrakcją wieczoru gali "Wojak Boxing Night" organizowanej 25 września na warszawskim Torwarze. Poza walką z udziałem "Diablo", kibice będą mogli zobaczyć w akcji dwóch młodzieżowych mistrzów świata prestiżowej federacji WBC - Andrzeja Wawrzyka i Tomasza Hutkowskiego.

Więcej na www.ringpolska.pl

Więcej o: