Boks. "Diablo" urodziny uczci nokautem?

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk kończy dziś 29 lat. Na wielkie świętowanie jednak czasu nie będzie, bo już za sześć dni, 25 września, na warszawskim Torwarze popularny "Diablo" zmierzy się w pierwszym pojedynku w obronie pasa WBC z Amerykaninem Jasonem Robinsonem.

Pięściarz z Piaseczna w piątek stoczył ostatni sparing i do dnia walki będzie już odbywał tylko lżejsze treningi techniczne. - W ramach urodzinowego prezentu postaram się o efektowne zwycięstwo z Robinsonem. Przygotowania przebiegły świetnie, wszystko jest w porządku, zarówno fizycznie jak i psychicznie, oby tak było do końca i będzie "Floryda" - mówi z uśmiechem Włodarczyk, który 10 września obchodził 15-lecie rozpoczęcia swojej przygody z boksem.

Miniony rok był najbardziej udanym w całej sportowej karierze "Diablo" - w maju sięgnął po tytuł mistrzowski federacji WBC, a w sierpniu podczas "Nocy Czempionów WBC" odebrał prestiżowe wyróżnienie - "Zielono-Złotą Pięść" za najbardziej efektowną walkę minionych 12 miesięcy.

Jeśli w najbliższą sobotę Włodarczyk pokona Robinsona, najprawdopodobniej już niebawem stoczy swój pierwszy bój w wielkim turnieju z udziałem sześciu najlepszych pięściarzy globu w limicie 91 kg.

Więcej na www.ringpolska.pl

Więcej o: