Boks. Nokaut Wilczewskiego w Olsztynie

Zaledwie cztery minuty oglądali kibice główną walkę wieczoru, a przybyło ich dziś do olsztyńskiej hali "Urania" naprawdę dużo, wypełniając trybuny niemal do ostatniego miejsca. Piotr Wilczewski (27-1, 9 KO) nie zamierzał jednak bawić się w zbędne badanie i po spokojnej pierwszej rundzie, już na początku drugiej ostrzej zaatakował. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Po lewym prostym "Wilka" Miguel Angel Pena (29-17-4, 9 KO) zszedł w lewą stronę, a pięściarz spod Dzierżoniowa wystrzelił prawym sierpowym, który doszedł idealnie do celu - brody Hiszpana. Pena wstał zamroczony na osiem i w myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak, rzucił się na Polaka. Na swoje nieszczęście znów nadział się na prawą rękę Piotrka, padł po raz drugi na matę, a z jego narożnika poleciał ręcznik na znak poddania. Wilczewski wygrał w drugim starciu i tym samym obronił pas TWBA kategorii super średniej.

Po emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy pojedynku, Łukasz Maciec (11-1-1, 2 KO) zremisował z niedawnym pogromcą Sławomira Ziemlewicza, silnym jak tur Anthony Ukehem (5-3-2, 2 KO). Od pierwszego gongu Nigeryjczyk ostro ruszył na Polaka, ale ten nie tylko się nie przestraszył, ale podjął otwartą wymianę. Niestety w drugiej odsłonie przyjął mocny cios i przez chwilę był na skraju nokautu. Na szczęście pozbierał się, zaczął więcej balansować ciałem, dzięki czemu puszczał obszerne sierpy rywala w powietrze. Sam zaczął uderzać po dole, co było dobrą receptą na szczelnie zakrytego gardą Ukeha. Po gongu kończącym szóstą rundę sędziowie mieli nie lada orzech do zgryzienia i nic dziwnego, że byli niejednomyślni, punktując 59:55 (Molenda), 58:58 (Kozłowski) i 56:58 (Kardyni). Tak więc po twardym i ciekawym boju remis!

Dwa oblicza miał pojedynek Romana Szkarupy (23-2-2, 8 KO) z Ilirem Mustafą (27-12-2, 17 KO). Przez pierwsze minuty na ringu wiało nudą. Trochę podirytowany takim obrotem sytuacji Ukrainiec w barwach polskiej grupy w drugiej odsłonie zaatakował odwróconego przeciwnika, za co został ukarany odjęciem punktu. To tylko podrażniło Romana, który już w końcówce czwartej rundy podkręcił trochę tempo. Efektem agresywniejszego boksu była seria kilku ciosów w szóstej odsłonie, z których kilka doszło celu i zrobiło spustoszenie w defensywie pięściarza z Albanii, a wszystko zakończył lewy hak w okolice wątroby. Roman Szkarupa zwyciężył przez KO w szóstej rundzie.

To była pechowa gala dla Dariusza Sęka (8-0-1, 3 KO). Najpierw w ostatniej chwili zmienił mu się rywal ze Steve'a Kroekela na Seyedina Syroosa (9-6-4, 3 KO), a potem doznał w ringu szybko kontuzji. Debiutujący w wadze półciężkiej Sęk natychmiast po gongu rzucił się na swojego rywala i po kilku lewych sierpowych zepchnął go na liny do desperackiej obrony. Niestety, gdy wydawało się już, że nokaut wisi w powietrzu, Darek zderzył się z atakującym wysuniętą głową Belgiem. Polak doznał fatalnego i bardzo głębokiego rozcięcia prawego łuku brwiowego i pomimo jego próśb o minutę szansy na wykończenie Syroosa, sędzia w porozumieniu z lekarzem przerwał walkę. W sumie nie wiedzieć czemu został ogłoszony remis techniczny, ale obóz Darka już poinformował, iż będzie składać od tego werdyktu protest - tak aby pojedynek został uznany za nieodbyty.

Już w pierwszej rundzie Maciej Sulęcki (3-0, 1 KO) był blisko wygranej przed czasem po kombinacji lewy-prawy sierpowy, ale Deniss Sirjatovs (4-17-1, 3 KO) przetrwał kryzys. Boksujący w wadze średniej Polak cały czas kontrolował wydarzenia w ringu, bił ładnie technicznie, skutecznie kontrował, ale zabrakło trochę siły w jego ciosach by przełamać Łotysza. Po gongu kończącym czwarte starcie sędziowie zgodnie typowali zwycięstwo Maćka w stosunku 40:36.

Norbert Dąbrowski (1-0, 1 KO) efektownie rozpoczął swoją przygodę z boksem zawodowym. Występujący w kategorii super średniej Polak już w pierwszej rundzie rozmontował obronę Andrejsa Suliko (1-4, 1 KO). Wszystko zaczęło się od kontry lewą ręką. Pierwszy cios i od razu liczenie. Co prawda rywal zdołał się podnieść na osiem, ale rozpędzony Norbert jeszcze dwukrotnie rzucił go na matę olsztyńskiego ringu i po trzecim nokdaunie sędzia przerwał pojedynek, ogłaszając Dąbrowskiego zwycięzcą przez TKO.

Mało przekonująco wypadł debiut zawodowy Mateusza Malujdy (1-0). Słynący z nokautującego ciosu Wrocławianin przez cztery rundy ostro nacierał na przeciętnego Floriansa Strupitsa (2-17, 2 KO), ale jego ataki były trochę chaotyczne i zbyt siłowe. Dodatkowo w trzecim starciu Mateusz trochę się zmęczył, na szczęście ostro finiszował w ostatniej odsłonie, przypieczętowując swoją wygraną. Łotysz myślał jedynie o obronie, ciężko było się do niego dobrać, ale od takiego "dominatora" jak Mateusz na pewno można wymagać trochę więcej.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: