Ostatni sparing Sosnowskiego przed walką

- Takich zawodników jak Butlin po prostu muszę pokonywać jeśli myślę o zdobywaniu poważnych pasów. Jestem ambitnym zawodnikiem i wymagam od siebie naprawdę dużo - powiedział Albert Sosnowski po przedostatniej sesji sparingowej przed pojedynkiem z Paulem Butlinem. Do tego starcia dojdzie 25 września na gali w angielskim Wigan. "Dragon" w tym tygodniu szlifuje formę sparując z dwoma rosłymi pięściarzami z Wysp Brytyjskich - Dannym Hughesem oraz Chrisem Burtonem.

W środę były mistrz Europy w "królewskiej" dywizji przesparował po trzy rundy z każdym z mierzących blisko dwa metry Anglików. Najpierw między liny z Sosnowskim wszedł Burton, który będąc w ringu dosyć statyczny, zainkasował sporo czystych ciosów od Polaka bitych na głowę oraz na korpus. Potem w ringu pojawił się Hughes. Przygotowujący się do popularnego na Wyspach turnieju bokserskiego Prizefighter pięściarz, prezentował zupełnie inny styl od swojego poprzednika i sprawił "Dragonowi" dużo więcej problemów.

Najbliższy rywal Sosnowskiego - Paul Butlin w maju gościł w Polsce, gdzie stoczył 8-rundowy pojedynek z Andrzejem Wawrzykiem. Jego potyczka ze "Smokiem" zaplanowana jest na taki sam dystans. Dla Polaka będzie to pierwszy występ na zawodowych ringach od czasu porażki z Witalijem Kliczko.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: