Boks. Niepewna data walki Adamka

Jak poinformowała w rozmowie z amerykańskimi mediami Kathy Duva, data i miejsce pojedynku Tomasza Adamka z Vinnym Maddalone wciąż nie są jeszcze pewne.

Szefowa grupy Main Events zdradziła, że to, kiedy i gdzie ostatecznie odbędzie się kolejna zawodowa potyczka "Górala", zależy od tego, w jaki sposób ułoży się kalendarz walk organizowanych przez inne stajnie promotorskie.

Duva chciałaby, żeby walka Adamek - Maddolne została rozegrana 4 grudnia w Atlantic City. Istnieje jednak możliwość, że tego dnia w tym samym miejscu swój pojedynek stoczy Miguel Cotto, co może spowodować przesunięcie boju z udziałem Polaka na nietypowy dla bokserskich gal czwartek (9 grudnia).

Duva nie wyklucza również, że do konfrontacji Adamka z Maddalone mogłoby dojść 20 listopada na gali w Atlantic City, której głównym wydarzeniem ma być rewanż Sergio Martineza z Paulem Williamsem. Kontrakty na tą walkę wciąż nie zostały jednak podpisane i co więcej, nie jest pewne, czy w ogóle będą.

Niezależnie od dnia, w którym ostatecznie dojdzie do walki Adamka z Maddalone, na terenie Stanów Zjednoczonych obejrzeć będzie ją można jedynie za pośrednictwem płatnej transmisji w systemie pay-per-view.

W swoim ostatnim występie notowany w ścisłej czołówce wszystkich światowych rankingów wagi ciężkiej Adamek pokonał ma punkty Michaela Granta.

Więcej informacji o boksie w serwisie ringpolska.pl ?

Więcej o: