Dan Rafael o walce Adamek - Maddalone

Dan Rafael, słynny i niezwykle ceniony w świecie pięściarskim ekspert ESPN, w swoim cotygodniowym czacie internetowym z kibicami odpowiadał m.in na pytania związane z mającą odbyć się w grudniu walką Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) z Vinnym Maddalone (33-6, 24 KO), której oficjalne potwierdzenie ogłosił jako pierwszy.

Według Rafaela będzie to ekscytujący i krwawy pojedynek, którego zwycięzcą zostanie Adamek. Pytany o to, czy lepszym przeciwnikiem do takiej walki, pozwalającej zachować polskiemu pięściarzowi preferowaną przez niego ringową aktywność, nie byłby Kirk Johnson (37-2-1, 27 KO), który powrócił w tym roku do boksu po czteroletniej przerwie, zdecydowanie zaprzeczył.

- To nie byłaby lepsza walka. Pojedynek Adamka z Maddalone będzie co najmniej ekscytujący i przyciągnie tłumy, gdyż obaj pięściarze mają licznych fanów. Z tego względu należy się spodziewać, że odbędzie się ona w Boardwalk Hall (Atlantic City). Adamek jest ciągle aktywny i jestem tym zachwycony, gdyż nie pozostaje bierny, walcząc jedynie dwa razy w roku i czekając na wolny termin w HBO, lub walkę o tytuł mistrzowski - stwierdził Rafael, znany z wielkiej sympatii i uznania, jakie żywi dla polskiego pięściarza.

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: