Boks. Trener Margarito: Z Pacquiao można wygrać

13 listopada na stadionie futbolowej drużyny Dallas Cowboys Antonio Margarito zmierzy się z uważanym za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe Mannym Pacquiao. Stawką pojedynku będzie wakujący pas WBC wagi junior średniej.

Choć zdaniem większości bokserskich ekspertów murowanym faworytem listopadowej potyczki będzie mający już w swojej kolekcji tytuły mistrzowskie w pięciu (a według innych kryteriów w siedmiu) kategoriach wagowych "Pac Man", trener meksykańskiego challengera Robert Garcia głęboko wierzy w sukces swojego podopiecznego.

- Od dwóch miesięcy studiuję uważnie walki Pacquiao. Oglądam je na okrągło. Pacquiao już przegrywał w przeszłości. Pokonał go Erik Morales, bliski tego był Juan Manuel Marquez. On jest do pobicia. Przygotujemy świetną strategię, Margarito jest silny, ma wielkie serce do walki, jest w stanie wygrać z Pacquiao - zapewnia Garcia, który stanie w narożniku Margarito po raz drugi od czasu powrotu Meksykanina na ring po dyskwalifikacji w związku z głośną w świecie boksu zawodowego "aferą bandażową".

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: