Boks. Khan stawia na Haye'a

Walka Davida Haye'a (24-1, 22 KO) z Audleyem Harrisonem (27-4, 20 KO) nie wywołuje entuzjazmu na świecie, inaczej jest jednak w Anglii. Dla "wyspiarzy" będzie to pierwsza potyczka dwóch rodaków o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej od czasu pamiętnej wojny Lennoxa Lewisa z ulubieńcem całego narodu, Frankiem Bruno. Głos w tej sprawie zabierają więc coraz to nowe i sławne osoby.

Tym razem na temat pojedynku wypowiedział się inny bokser, mistrz świata dywizji junior półśredniej, Amir Khan (23-1, 17 KO).

- Haye to co prawda nowa osoba w wadze ciężkiej, ale jest bardzo silny, potrafi mocno uderzyć i przede wszystkim jest wyjątkowo trudny do trafienia. Dobrze się porusza dookoła przeciwnika, a do tego potrafi przyjąć mocny cios. Gdybym miał postawić swoje pieniądze w tej walce, to na pewno postawiłbym na Davida - powiedział Khan, pomimo iż znana jest w środowisko jego bliska znajomość z Harrisonem.

Do pojedynku na szczycie brytyjskiej wagi ciężkiej dojdzie 13. listopada.Walka odbędzie się w nowoczesnym obiekcie "MEN Arena" w Manchesterze.

Wszystko o boksie znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: