Boks. Wielkie zainteresowanie walką Kliczki

Obóz czempiona IBF i WBO wagi ciężkiej Władimira Kliczki nie kryje zadowolenia z faktu, że ostatecznie to Samuel Peter będzie rywalem Ukraińca w kolejnej walce mistrzowskiej. Prawa do transmisji walki wykupiły już telewizje z ponad 100 państw.

Peter zastąpił w roli oponenta "Dr Stalowego Młota" Aleksandra Powietkina, który w regulaminowym czasie 14 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu na organizację pojedynku nie złożył podpisu na kontrakcie.

- Prawa do transmisji walki wykupiły już telewizje z ponad 100 krajów! Ruch rozpoczął się w momencie, gdy Powietkin odmówił wyjścia do ringu. Pojedynek z Petrem jest wiele bardziej interesujący dla publiczności niż z Powietkinem. W USA prawa telewizyjne zostały wykupione przez ESPN z 93 milionami widzów - to trzy razy więcej niż ma HBO - cieszy się menadżer Kliczki Bernd Boente.

Do starcia Kliczki z Peterem dojdzie już w najbliższą sobotę na stadionie we Frankurcie. Będzie to rewanż za konfrontację z 2005 roku, w której na punkty zwyciężył Ukrainiec.

Więcej informacji o boksie znajdziesz na www.ringpolska.pl ?

Więcej o: