Boks. Jackiewicz - Zaveck: "To może być jedna z najlepszych walk w historii"

Już za kilka godzin na ring w Lublanie wyjdą Rafał Jackiewicz i Dejan Zaveck. Stawką ich pojedynku będzie należący do Słoweńca prestiżowy pas IBF kategorii półśredniej. Relacja z walki na żywo w Sport.pl około 23.

- W sensie czysto sportowym to może być jedna z najlepszych walk w dziejach całego polskiego boksu - uważa promotor polskiego "Wojownika" Andrzej Wasilewski. - Nie będzie może ona miała wymiaru wielkiego wydarzenia, bo Rafał nie jest tak znany jak Andrzej Gołota, Tomasz Adamek czy Krzysztof Włodarczyk, ale sportowo to może być wspaniały pojedynek, który przejdzie do historii. Miejmy nadzieję, że po ostatnim gongu to rękę Rafała Jackiewicza sędzia podniesie do góry.

Wasilewski nie ukrywa, że przed dzisiejszą walką musiał długo zabiegać o jak najkorzystniejszy skład obsady sędziowskiej, tak by rozgrywany przy dopingu wielotysięcznej słoweńskiej publiczności bój mógł być oceniony jak najbardziej obiektywnie. To była z naszej strony najcięższa ze spraw do dopilnowania, ponieważ ciężko jest negocjować z federacją, która mówi "miejcie do nas zaufanie, my wybierzemy neutralnych arbitrów". Mieliśmy ciężką pozycję, bo albo mogliśmy powiedzieć "panowie, mamy wątpliwości co do waszej wiedzy o sędziach" albo delikatnie zasugerować "oczywiście macie wielkie doświadczenie, jesteście wspaniałymi profesjonalistami, ale rozważcie taki nasz mały pomysł".

To były bardzo delikatne negocjacje, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze- obsada sędziowska jest chyba optymalna. Ze strony promotorskiej zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, teraz do roboty musi się wziąć Rafał - kończy szef grupy KnockOut Promotions. Ostatecznie pojedynek Jackiewicz - Zaveck w poprowadzi ringu Belg Jean-Pierre van Imschoot. Trójkę arbitrów punktowych stanowić będą: Polak Leszek Jankowiak, Bośniak Zdravko Milojevic i Brytyjczyk Horward Foster. Jeśli Jackiewiczowi uda się pokonać Zavecka, zostanie czwartym - po Dariuszu Michalczewskim, Tomaszu Adamku i Krzysztofie Włodarczyku - zawodowym mistrzem świata z Polski.

Więcej na www.ringpolska.pl

Więcej o: