Boks. Kliczko zapowiada kolejny nokaut

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO i IBF Władimir Kliczko podczas wtorkowej telekonferencji z amerykańskimi mediami zapowiedział, że znokautuje swojego najbliższego rywala - Samuela Petera. Do walki, która będzie rewanżem za zakończony punktowym zwycięstwem Ukraińca pojedynek z 2005 roku, dojdzie 11 września we Frankfurcie.

- Peter to najlepszy pięściarz, z jakim kiedykolwiek miałem okazję się zmierzyć, z nikim nie miałem tyle problemów co z nim. W pierwszej walce popełniłem kilka błędów, ale teraz nie będę już czekał na decyzję sędziów. Wygram przez nokaut! Trafię go ciosem z prawej ręki albo lewym sierpowym, to na pewno będzie nokaut - odgrażał się młodszy z braci Kliczko, któremu wtórował jego słynny trener Emanuel Steward.

- To najgroźniejszy oponent, z jakim Władimir spotkał się w ciągu ostatnich pięciu lat. Peter nie jest tym samym zawodnikiem, który przegrał bez walki z Witalijem Kliczko. Pomimo tego, cały czas uważam, że wygramy z nim przed czasem. Pięć albo sześć rund to dystans, jaki powinien nam wystarczyć na to, by ułożyć go do snu. Nie sądzę, żeby ten pojedynek mógł potrwać dłużej - ocenił Steward.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: