Boks. Mariusz Wach zmierzy się z Kevinem Burnettem

Wczoraj ujawniono rywala dla Mariusza Wacha (22-0, 10 KO), będzie nim blisko dwumetrowy Kevin Burnett (13-4-1, 8 KO). Potężnie zbudowany, ważący w granicach 125 kilogramów Amerykanin, w maju przegrał z Michaelem Grantem i z pewnością walka z Mariuszem będzie dla niego okazją do powrotu na salony. Do pojedynku dojdzie 2. października na gali bokserskiej w Prudential Center, w Newark. Organizatorem gali jest Main Events, a walką wieczoru będzie pojedynek Zaba Judah (39-6, 27 KO) z Michaelem Clarkiem (40-5-1, 18 KO).

"Polski olbrzym" 2. września wraca do Polski z Florydy, gdzie był na obozie z Samuelem Peterem (34-3, 27 KO), któremu pomagał przygotowywać się walki o pasy WBO i IBF wagi ciężkiej z Władimirem Kliczko (54-3, 48 KO). Mariusz chce nacieszyć się synem, który przyszedł na świat przed jego wyjazdem do USA. Już 10. września Wach rozpocznie treningi w Global Boxing Gym w North Bergen, w New Jersey.

Na tej samej gali w Prudential zawalczy inny Polak, Krzysztof Zimnoch (3-0-1, 3 KO). W ostatnich dniach 26-letni Zimnoch podpisał wieloletni kontrakt promotorski z Knockout Promotions i Babilon Promotion za finansowym rozliczeniem z dotychczasowym opiekunem zawodnika Hubertem Kozubem.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: