Boks. "Zobaczycie, co Zaveck zrobi z Jackiewiczem!"

Już tylko sześć dni pozostało do rewanżowego pojedynku pomiędzy Rafałem Jackiewiczem i Dejanem Zaveckiem. Stawką tej konfrontacji będzie tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF.

Obaj pięściarze zakończyli już ostatnie sparingi, a Polak wraz ze swoim sztabem szkoleniowym wyleciał wczoraj do Słowenii. Dzisiaj w Mariborze odbędzie się pierwsza konferencja prasowa poprzedzająca sobotnią walkę, podczas której Jackiewicz i Zaveck pierwszy raz od listopada 2008 roku staną oko w oko.

Słoweński pięściarz w czasie przygotowań zmagał się z drobnymi urazami kolana i lewego łokcia, ale jego trener od przygotowania fizycznego przekonuje, że teraz wszystko jest już w porządku.

- Dobrze, że w maju zrobiliśmy operację kolana, bo Dejan po raz pierwszy od roku mógł trenować na pełnych obrotach - mówi Thomas Jagarinec i dodaje z uśmiechem: - Tak naprawdę bardziej bym się martwił, jeśli w trakcie przygotowań byłby w stu procentach zdrowy. On zawsze ma jakieś przygody przed walkami.

- Teraz do umiejętności Dejana i jego doświadczenia, dodamy pełne przygotowanie fizyczne, więc wyobraźcie sobie, co zrobi ze swoim rywalem 4 września - odgraża się trener Słoweńca.

Wszystko o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: