Boks. 12 tysięcy widzów obejrzy Jackiewicza w walce o pas

Już 8 tysięcy biletów zostało sprzedanych na rewanżowy pojedynek pomiędzy Rafałem Jackiewiczem i Dejanem Zaveckiem, do którego dojdzie 4 września w Lublanie. Stawką polsko-słoweńskiej konfrontacji będzie mistrzowski pas IBF wagi półśredniej. Organizatorzy gali spodziewają się na trybunach nowoczesnego obiektu Sportpark Arena w stolicy Słowenii kompletu dwunastu tysięcy widzów.

W tym roku walki z udziałem czołowych polskich pięściarzy mają szczęście do dużych publiczności. Majowy rewanż Krzysztofa Włodarczyka z Giacobbe Fragomenim ściągnął na widownię łódzkiej Atlas Areny około dziewięciu tysięcy kibiców, dwie tegoroczne walki z udziałem Tomasza Adamka w Newark śledziło dziesięć tysięcy fanów, a pojedynek Pawła Wolaka z Jamie Moorem na stadionie nowojorskich Yankesów podziwiało z wysokości trybun ponad 25 tysięcy sympatyków szermierki na pięści. Wszelkie rekordy pobił jednak Albert Sosnowski, którego potyczkę z Witalijem Kliczko oglądało na żywo ponad 50 tysięcy kibiców zgromadzonych na Arena auf Schalke.

Akredytacje prasowe na galę z udziałem Rafała Jackiewicza rozdano przedstawicielom ponad stu różnego rodzaju mediów z Polski, Słowenii oraz Niemiec. Na galę do Lublany swój przyjazd zapowiedziało także wielu ważnych słoweńskich polityków oraz gwiazd tamtejszego show-biznesu.

Czytaj więcej na Ringpolska.pl ?