Boks. Oner ma wciąż nadzieję na walkę Adamek-Solis

Po zwycięstwie Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) nad Michaelem Grantem (46-4, 34 KO), jako pierwsza propozycja kolejnej walki, padła ze strony Ahmeda Önera, który zaproponował "Góralowi" starcie ze swoim podopiecznym Odlanierem Solisem (16-0, 12 KO). Kubańczyk ma walczyć 9 października, ale dotąd nie wybrano jeszcze jego rywala. Öner, szef grupy Arena, nie ustaje w staraniach aby doprowadzić do pojedynku.

- Starcie Adamka z Solisem byłoby najlepszą walka w wadze ciężkiej w tym roku - przekonuje promotor - Tą walkę można było by w Stanach Zjednoczonych dobrze sprzedać, mimo kryzysu w wadze ciężkiej, który tam panuje. Bardzo możliwe, że waga ciężka po tej walce by odżyła. Jedno jest pewne, zwycięzca walki Adamek-Solis, byłby godnym i chyba bezdyskusyjnym przeciwnikiem dla jednego z braci Kliczko lub dla Haye'a - podkreśla Öner. Kubańczyk ma walczyć 9 października, ale jego promotor jest otwarty na inne daty.

- Myślę, że Adamek z Solisem nie zawalczy na początku października, lecz jeśli Solis zda w październiku następny test, to możemy usiąść się do stołu i porozmawiać o walce w listopadzie bądź grudniu. Mój podopieczny jest już gotowy na tak dużą walkę, jeśli uda się porozumieć z teamem Adamka, na pewno staniemy do tej walki - zapewnił Ahmed Öner.

Wszystko o boksie znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: