Monte Barrett: Adamek jest mądry, ale brak mu siły ciosu

Monte Barrett oglądał sobotni pojedynek Tomasza Adamka z Michaelem Grantem i występ Polaka zrobił na nim dobre wrażenie. Amerykanin podkreśla, że ?Góral? w ringu zachowuje się bardzo inteligentnie i potrafi narzucić swój styl walki.

Więcej o boksie na bokser.org ?

Monte Barrett (34-9-1, 20 KO), sprawca niedawnej niespodzianki w remisowej walce z Davidem Tuą, oglądał sobotni pojedynek Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) z Michaelem Grantem (46-4, 34 KO) zauważa, że siła uderzeń Adamka nie jest zbyt imponująca jak na wagę ciężką. Według pięściarza, Polak przed następną walką powinien też więcej popracować nad defensywą.

- Adamek jest bardzo mądry, bije się tylko wtedy, kiedy zechce - zauważa Barrett. - Boksuje w swoim tempie, narzuca przeciwnikowi swój styl walki. W pierwszej rundzie Adamek przyjął bardzo silny cios podbródkowy, lecz bardzo dobrze go zamortyzował, kładąc się na rywala. Grant powinien był wyprowadzać więcej ciosów. Starał się prowadzić walkę w swoim tempie, lecz Adamek sprawił, że Grant nie wszedł dobrze w tę walkę.

- W jedenastym starciu Adamek całkowicie pozbawił Amerykanina złudzeń co do jego możliwości. Należy jednak zauważyć, że siła ciosów Polaka w ogóle nie robi różnicy w wadze ciężkiej. Jego siłą jest liczba wyprowadzonych uderzeń. Dodatkowo Adamek w ogóle nie porusza głową, jego głowa jest bardzo statyczna i nie jest ciężko trafić w taką tarczę - dodał.

Jackiewicz: Ludzie, nie stawiajcie na moją wygraną! ?

Więcej o: