Boks. Trener Adamka: Największa broń Tomka to inteligencja

Czwarty występ Tomasza Adamka w kategorii ciężkiej będzie dopiero pierwszą walka, w której znany wcześniej ze współpracy z Andrzejem Gołotą Roger Bloodworth poprowadzi samodzielnie "Górala" w ringu. Amerykański szkoleniowiec zaczął współpracować z polskim pięściarzem przed pojedynkiem z Jasonem Estradą i od niedawna przejął rolę głównego trenera Adamka. Bloodworth nie ukrywa, że praca z "Góralem" to dla niego przyjemność, a to co w nim najbardziej ceni to bokserska inteligencja.

- Tomasz jest pod tym względem wyjątkowy. Potrafi w ringu myśleć, a inteligencja to jego największa broń. Zaraz potem jest szybkość, ale przytomność umysłu pozwala mu na uczenie się ciągle nowych rzeczy. Wielu pięściarzy nie myśli, są jak zaprogramowane roboty, Tomasz jest inny. On jest wspaniałym uczniem i bardzo szybko przyswaja sobie nowe rzeczy - mówi Bloodworth, który ma sobą 11-tygodniowy obóz przygotowawczy z Adamkiem.

- Te 11 tygodni pozwoliły nam w pełni się przygotować, przede wszystkim Tomasz teraz porusza się po ringu inaczej niż wcześniej. Dużo czasu poświęciliśmy nad dopracowaniem jego pracy nóg. Chodziło nam o to, żeby jego stopy były we właściwym miejscu w momencie zadawania ciosów oraz zmiany pozycji - kończy Bloodworth.

Więcej o boksie na www.ringpolska.pl

Więcej o: