Boks. Margarito blisko odzyskania licencji w USA

Były mistrz świata w wadze półśredniej Antonio Margarito (38-6, 27 KO), który od lutego 2009 roku nie może występować na terytorium Stanów Zjednoczonych, prawdopodobnie otrzyma bokserską licencję w Dallas. 32-letni pięściarz w najbliższym pojedynku postara się stawić czoła Manny'emu Pacquiao (51-3-2, 38 KO).

Stawką walki będzie pas WBC w wadze junior średniej. Strony meksykańska oraz filipińska osiągnęły już porozumienie i oczekuje się, że walka odbędzie się 13 listopada na stadionie w Dallas.

Margarito pozbawiono licencji po pojedynku z Shane'em Mosleyem, który odbył się pod koniec stycznia ubiegłego roku. Decyzję podjęła Kalifornijska Komisja Sportowa po tym, jak w bandażach pięściarza wykryto substancję przypominającą gips.

Termin dyskwalifikacji Meksykanina minął 11 lutego bieżącego roku, jednak "Tony" i tak do tej pory nie mógł uzyskać licencji. Kolejne przesłuchania w sprawie afery odbędą się 18 sierpnia. Niezależnie od decyzji komisji promotor Bob Arum jest przekonany, że jego podopieczny uzyska zgodę na występ w Dallas.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: