Boks. Kliczko za Dawsona w dziesiątce "The Ring"

Porażka z rąk Jeana Pascala (26-1, 16 KO) kosztowała Chada Dawsona (29-1, 17 KO) nie tylko skazę w rekordzie walk, lecz również utratę miejsca w czołowej dziesiątce najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe, którą przygotowuje magazyn The Ring.

Przed ostatnią potyczką Amerykanin zajmował szóstą lokatę, jednak rezultat oraz styl walki zaproponowany widzom przez Dawsona skłonił redakcję prestiżowego pisma do wykluczenia zawodnika z rankingu. Mimo sprawienia dużej niespodzianki i rewelacyjnej postawy w ringu, w zestawieniu nie uwzględniono Pascala, nowego mistrza WBC w wadze półciężkiej. Nową twarzą w dziesiątce jest mistrz świata IBF, IBO oraz WBO w wadze ciężkiej Władimir Kliczko (54-3, 48 KO).

- Pomimo swojego niekwestionowanego talentu oraz świetnych występów w przeszłości, tym razem Dawson nie walczył jak na jednego z najlepszych bokserów świata przystało - powiedział redaktor naczelny magazynu Nigel Collins . - Aby Pascal znalazł się w naszym rankingu, będzie musiał odnieść jeszcze kilka znaczących zwycięstw.

- Mieliśmy wielu kandydatów na zwolnione miejsce numer dziesięć, między innymi Ivana Calderona i Timothy'ego Bradleya, lecz postanowiliśmy przyznać je Władimirowi Kliczce. Na tę pozycję zasłużył długą dominacją w wadze ciężkiej, zdolnościami do pokonywania rywali i wielkiemu kunsztowi pięściarskiemu - dodał Collins.

Pierwsza dziesiątka P4P wg "The Ring":

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: