Boks. Promotorka Adamka: Kocham Michaela Granta

Michael był naszym pięściarzem, mamy razem wiele wspomnień, kocham go - mówi z sentymentem Kathy Duva, szefowa stajni Main Events przed sobotnim pojedynkiem Tomasza Adamka z Michaelem Grantem. Obecnie największą gwiazdą grupy kierowanej przez Duvę jest "Góral", dla którego pojedynek z Amerykaninem będzie czwartym występem w kategorii ciężkiej.

Były pogromca Andrzeja Gołoty traktuje starcie z Polakiem bardzo poważnie i zapowiada, że ciężej trenował tylko przed starciem z samym Lennoxem Lewisem.

- Ta walka jest dla mnie bardzo ważna, to szansa na moją drugą karierę. Ciężej trenowałem tylko przed Lewisem i wiem jak wszystko poustawiać w treningu, żeby walka zakończyła się dla mnie zwycięstwem. Mam tylko trzy porażki, z których wyciągnąłem odpowiednie wnioski. To była dla mnie wielka nauka. Miałem przed walką z Adamkiem wspaniałe sparingi, wspaniały obóz przygotowawczy i znakomitego trenera. Wszystko naprawdę było doskonale ułożone - przekonuje Grant.

Dla mierzącego ponad dwa metry Amerykanina walka z Tomaszem Adamkiem będzie drugim występem po powrocie na zawodowe ringi po półtorarocznej przerwie.

Więcej o boksie na www.ringpolska.pl

Więcej o: