Pogromca Adamka pokonany

Na gali boksu zawodowego w kanadyjskim Montrealu jedyny pogromca Tomasza Adamka Amerykanin Chad Dawson doznał pierwszej w karierze porażki, przegrywając techniczną decyzją punktową z reprezentantem gospodarzy Jeanem Pascalem.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł ?

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

27-letni Pascal już na początku walki zaskoczył rok starszego Dawsona udanymi atakami i prezentując się zaskakująco dobrze w kolejnych rundach, kilkakrotnie mocno trafił faworyzowanego rywala. W drugiej połowie pojedynku znany z technicznego stylu boksowania "Zły" Chad natarł z większą agresją i był nawet bliski rzucenia Pascala na deski w jedenastej odsłonie.

W tej samej rundzie pięściarze przypadkowo zderzyli się jednak głowami i nad prawą powieką Dawsona pojawiło się głębokie rozcięcie, które zdaniem arbitra i lekarza ringowego uniemożliwiało Amerykaninowi kontynuowanie walki. W zaistniałej sytuacji o losach pojedynku i pasów mistrzowskich federacji WBC i magazynu "The Ring" wagi półciężkiej zadecydować musieli sędziowie punktowi, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za Jeanem Pascalem (108-101, 106-103, 106-103).

Dla Dawsona sobotnia przegrana była pierwszą w 30 zawodowych występach. Pascal na swoim koncie ma 26 zwycięstw i 1 porażkę.

Sosnowski o krok od walki o mistrzostwo Europy  ?

Więcej o: