Boks. Sosnowski o krok od walki o mistrzostwo Europy

Mimo przegranej przez nokaut w majowej potyczce z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Witalijem Kliczko Albert Sosnowski wciąż cieszy się wysokimi notowaniami w pięściarskich rankingach.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł!

W najnowszym zestawieniu "ciężkich" opublikowanym przez European Boxing Union "Dragon" został sklasyfikowany na drugiej pozycji. W kolejce do walki o tytuł czempiona Starego Kontynentu warszawianina wyprzedza tylko Aleksander Powietkin, który jednak już raz zrezygnował z udziału pojedynku o pas EBU.

- Albert dzięki dzielnej postawie w walce z Kliczko stał się bardzo popularny, teraz pracujemy ciężko, by prezentował jak najwyższy poziom sportowy. Przed Albertem duże wyzwania i każdy dzień bez ciężkiej pracy to dzień dla nas stracony - mówi trener "Dragona" Fiodor Łapin.

Sosnowski, który na ring powróci 25 września pojedynkiem na gali w Wielkiej Brytanii, był już w przeszłości mistrzem Europy, ale decydując się na bój o pas WBC, musiał zrzec się tytułu. Aktualnie pas europejski w "królewskiej" dywizji należy do Ukraińca Aleksandra Dimitrenko.

Więcej na www.ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.