Były trener Adamka w narożniku rywala "Diablo"

25 września podczas gali "Wojak Boxing Night" na warszawskim Torwarze Krzysztof Włodarczyk w swoim pierwszym pojedynku w obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC zmierzy się z Jasonem Robinsonem.

"Diablo" tradycyjnie do walki przygotowywał się będzie pod okiem Fiodora Łapina. Tymczasem, jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, w narożniku amerykańskiego challengera stanie były trener Tomasza Adamka Buddy McGirt.

McGirt, który jako pięściarz zawodowy dwukrotnie sięgał po mistrzostwo świata, a później jako szkoleniowiec współpracował z takimi gwiazdami jak Arturo Gatti, Lamon Brewster, Antonio Tarver czy Paulie Malignaggi, przygotowywał Adamka do dwóch pojedynków: wygranego rewanżu z Paulem Briggsem i zakończonego porażką punktową starcia z Chadem Dawsonem. Przez chwilę w gymie McGirta trenował także Andrzej Gołota.

Jak informują organizatorzy wrześniowej walki Włodarczyk - Robinson, bilety na mistrzowską galę są już dostępne w sprzedaży internetowej na stronach eventim.pl i ebilet.pl.

Więcej o boksie na ringpolska.pl ?

Więcej o: