Harrison w pierwszej obronie Dimitrenki

Świeżo upieczony mistrz Europy w wadze ciężkiej Aleksander Dimitrenko (30-1, 20 KO) zmierzy się z Audleyem Harrisonem (27-4, 20 KO) w pierwszej obronie tytułu. Brytyjczyk został wytypowany przez EBU jako obowiązkowy pretendent do pasa. Obozy pięściarzy mają czas do 3 września, aby dojść do porozumienia w sprawie pojedynku. Jeśli strony nie dojdą do konsensusu, wówczas o organizacji walki rozstrzygnie konkurs ofert.

28-letni Ukrainiec mistrzem Europy został nieco ponad tydzień temu w Hamburgu, gładko pokonując rodaka, Jarosława Zaworotnego. 38-letni Harrison, mistrz olimpijski z Sydney również może się pochwalić tym trofeum - w kwietniu bieżącego roku znokautował Michaela Sprotta, jednak w niedługim czasie po tym pojedynku zwakował pas. Ostatnio Brytyjczyk był przymierzany do starcia z Davidem Haye'em o pas wersji WBA w kategorii ciężkiej.

Wśród tych nazwisk, wkrótce możemy zobaczyć naszego Alberta Sosnowskiego (45-3-1, 27 KO), który nie ukrywa, że chciałby znów zdobyć pas EBU. W przypadku odzyskania pasa, 31-letni Polak z pewnością wróciłby do grona pretendentów do najważniejszych światowych tytułów. "Smok" wróci na ring 25 września w Wielkiej Brytanii, stoczy swój jubileuszowy, 50 pojedynek zawodowy.

Wszystko o boksie na bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.