Boks. Dawid Kostecki bliski walki o mistrzostwo świata

Dawid Kostecki jest najwyżej notowanym polskim pięściarzem w najnowszym rankingu prestiżowej federacji bokserskiej WBC. "Cygan" awansował z czwartej na drugą pozycję zestawienia "półciężkich" i w aktualnie w kolejce do walki o mistrzowski pas ma już przed sobą tylko Węgra Zsolta Erdeia. Oprócz Kosteckiego w kategorii półciężkiej sklasyfikowani zostali jeszcze trzej inni Polacy: Aleksy Kuziemski - 21. miejsce, Paweł Głażewski - 29. miejsce i Andrzej Fonfara - 37. miejsce.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Tradycyjnie najmocniej obsadzoną przez pięściarzy znad Wisły jest kategoria junior ciężka, w której pas czempiona należy do Krzysztofa Włodarczyka. Na liście "cruiserów" 5. jest Paweł Kołodziej, 9. Tomasz Hutkowski, 11. Mateusz Masternak, a 15. Łukasz Janik.

W wadze ciężkiej 5. pozycję okupuje Tomasz Adamek, 14. jest Albert Sosnowski, a 22. Andrzej Wawrzyk.

Nazwiska dwóch Polaków uwzględnia ranking kategorii junior średniej - na 16. pozycji plasuje się Paweł Wolak, a na 32. Damian Jonak. W wadze super średniej na 23. miejscu pojawił się Piotr Wilczewski, w średniej 35. lokata należy do Grzegorza Proksy, a w półśredniej po uzyskaniu przez Rafała Jackiewicza miana oficjalnego challengera konkurencyjnej wobec WBC federacji IBF polskim jedynakiem pozostaje sklasyfikowany na 33. pozycji Krzysztof Bienias.

Więcej o boksie przeczytasz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: