Paweł Wolak przed ogromną szansą

Mija kilka godzin od podpisania kontraktu przez Pawła Wolaka (27-1, 17 KO) na walkę z Julio Cesarem Chavezem Jr. (41-0, 30 KO). Polak przyjął wszystkie warunki obozu przeciwnika, a do pojedynku dojdzie już 11. września, w Queretaro w Meksyku.

Wewnętrzną decyzją, obóz Chaveza Jr. na walkę z Wolakiem zawiesza tytuł mistrzowski federacji WBC, jednak jak się dowiedzieliśmy z pewnego źródła, zwycięzca wrześniowej konfrontacji stanie się automatycznie pretendentem do grudniowego pojedynku z Miguelem Cotto (35-2, 28 KO). Jak powiedział nam Paweł Wolak, ma pełną świadomość ekscytującej wycieczki do Meksyku, z której musi wrócić jako zwycięzca. Paweł zapewnił nas, że zrobi wszystko w ringu, aby przeciwnik znalazł się na deskach, by ułatwić pracę sędziującym jego pojedynek.

Strony negocjowały tę walkę już od kilku tygodni, ale nie udawało się dojść do porozumienia. Obóz Meksykanina szukał wymówek, twierdząc że Wolak zażądał za dużo pieniędzy. "Wściekły Byk" od początku twierdził, że jest gotów walczyć wszędzie i na każdych warunkach.

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: