Boks. Walka Kliczko - Briggs wciąż nie jest pewna

Czempion WBC kategorii ciężkiej Witalij Kliczko (40-2, 38 KO), nie potwierdził finalizacji negocjacji na walkę z Shannonem Briggsem (51-5-1, 45 KO), który rozpowiada w mediach, że jego walka z Ukraińcem jest pewna. Amerykanin powiedział prasie, że otrzymał już kontrakt na tę walkę, natomiast Kliczko stwierdził, że prace nad kontraktem wciąż trwają. Do walki pięściarzy, może dojść już w październiku.

- Wciąż negocjujemy z obozem Briggsa. Kiedy wszystko ustalimy, i gdy kontrakt będzie gotowy, poinformujemy o tym. Jeśli nie uda nam się wszystkiego uzgodnić, będziemy szukać innego przeciwnika. Na ten moment, jest duża szansa, że do tej walki dojdzie - powiedział Kliczko stacji BBC.

Witalij Kliczko swoją ostatnią walkę stoczył z naszym Albertem Sosnowskim (45-3-1, 27 KO) 29. maja na stadionie w Gelsenkirchen. Polak został znokautowany w 10 rundzie. Dzień wcześniej swój ostatni pojedynek stoczył Shannon Briggs, który już w pierwszej rundzie, po trzech knockdownach, pokonał Roba Calloway'a. Był to trzeci z rzędu nokaut Amerykanina w pierwszej rundzie.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: