Boks. Kliczko vs Peter: Kontrakt podpisany

Samuel Peter (34-3, 17 KO) podpisał wczoraj w siedzibie Top Rank kontrakt na walkę z Władimirem Kliczko (54-3, 48 KO). Do pojedynku dojdzie 11. września we Frankfurcie.

- Pierwsza walka z Peterem to była jedną z trudniejszych w mojej całej karierze. Peter to wielki panczer. W ostatnich walkach widać było u niego progres. Wiem co czeka mnie 11 września, wszystkim obiecuję, że przygotuję się do walki staranie. Kibice zobaczą znakomitą walkę - zapewnił Ukrainiec.

- Długo czekałem na ten rewanż. Teraz zakończę to co wtedy do końca mi się nie udało. Znokautuję Kliczkę, zapakuję pasy do walizki i przyjadę tu z powrotem by wyrównać rachunki z Witalijem - powiedział pewny swego Samuel Peter.

- Pierwsza walka, która miała miejsce pięć lat temu, była jedną z najlepszych walk w wadze ciężkiej ostatnich 10 lat. Przebieg pojedynku co chwilę się zmieniał, a kibice nie usiedzieli z wrażenia na krzesłach. Na ten rewanż czekało wielu fanów boksu. Cieszymy się, że Władimir walczy z Peterem, a nie z Powietkinem, który jest o wiele mniej atrakcyjnym rywalem - stwierdził Bernd Boente.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: