Boks. Snarski kontra Cieślak o dwa pasy

10 października dojdzie do bardzo interesującego pojedynku pomiędzy dwoma Polakami w wadze lekkiej. 41-letni Dariusz Snarski (31-30-2, 6 KO) zmierzy się z 16 lat młodszym Krzysztofem Cieślakiem (15-1, 5 KO). Wczoraj w Warszawie oficjalnie doszło do podpisania umowy z promotorem Tomaszem Babilońskim. Stawką 10-rundowej walki będą pasy WBC Baltic oraz międzynarodowego mistrza Polski w kategorii lekkiej. Starcie odbędzie się gdzieś na Mazowszu, dokładne miejsce pojedynku nie jest jeszcze znane.

Będzie to swego rodzaju rozstrzygnięcie sporu: kto jest najlepszy w kategorii lekkiej w Polsce? Obu zawodników łączy Maciej Zegan (42-5-1, 21 KO). "Snara" dał z nim bardzo wyrównaną walkę w Wieliczce, którą minimalnie wygrał Zegan. Niektórzy twierdzą jednak, że gdyby walkę sędziował więcej niż jeden sędzia, rezultat mógł pójść także w drugą stronę.

Na wielkiej gali "Polsat Boxing Night" doszło do równie wyrównanego pojedynku pomiędzy "Boom Boomem" a Krzysztofem Cieślakiem. Bardzo trudną do sędziowania batalię po niejednogłośnej decyzji zwyciężył "Skorpion" Cieślak, ale w sprawie tej decyzji było jeszcze więcej kontrowersji niż w walce Snarski-Zegan. Czy zwycięzca październikowej potyczki zmierzy się w rewanżu z Zeganem o wszystko?

Adamek w Magazynie Nokaut: Wielki chłop Grant to przetarcie przed Kliczkami

Wszystko o boksie - znajdziesz na bokser.org ?

Więcej o: