Boks. Czagajew chce wrócić na szczyt

Rusłan Czagajew (26-1-1, 17 KO), po majowym zwycięstwie nad Kalim Meehanem zyskał status oficjalnego pretendenta do walki o pas mistrza świata organizacji WBA. 31-letni Uzbek nie wie jeszcze, kiedy mógłby się odbyć jego pojedynek z Davidem Haye'em, ale wydaje się być pełen nadziei na ponowne znalezienie się w gronie mistrzów kategorii ciężkiej.

- W ostatniej walce zwyciężyłeś Kalego Meehana i zostałeś oficjalnym pretendentem do mistrzowskiego tytułu WBA. Jaka będzie dalsza historia tego pasa? Zacznie się od walki Haye-Harrison?

Rusłan Czagajew: Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Zdobyłem możliwość walki z mistrzem, lecz jeszcze nie wiem, kiedy dojdzie do tej walki. Nie wiem czy Haye będzie teraz walczyć z Harrisonom, czy z kimś innym. Z tego co rozumiem, powinien następnie walczyć ze mną.

- Jak wspominasz historię z Helsinek, gdzie wydawało się, że staniesz przed szansą kolejnej walki z Nikołajem Wałujewem?

RC: Nie chcę wspominać o tej historii. To było oszustwo. Wyrzuciłem już tę historię ze swojego życia. Spoglądam tylko w przyszłość i mam plany, aby zostać mistrzem świata, daj Boże, jeszcze raz.

- Istnieją szanse, że po walce z Harrisonem, Haye będzie przeciwnikiem Tomasza Adamka. Jak podoba się tobie ten bokser?

RC: Adamek to dobry pięściarz. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Nie słyszałem, aby chciał boksować z Haye'em, jednak w tej chwili nie zdziwi mnie już nic.

- Z pewnością widziałeś video Witalija Kliczko, w którym nazwał Nikołaja Wałujewa tchórzem. Później Wałujew odpowiedział, że przyjął warunki Witalija. Jak uważasz, kto tutaj mówi nieprawdę?

RC: Odmówię komentarza w tej sprawie. Nie wiem co o niej powiedzieć. Wszystko mi jedno, który z nich mówi prawdę, a który nie. Najważniejsze, żeby odbyła się walka, inne rzeczy mają mniejsze znaczenie.

- Jeśli miałbyś drugą szansę walki z Władimirem Kliczko, to jakie elementy poprawiłbyś?

RC: Z pewnością poprawiłbym sporo rzeczy. Mam nadzieję, że taka szansa jeszcze się nadarzy.

- Życzymy ci tego, dziękuję bardzo za rozmowę.

RC: Dziękuję bardzo.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: