Boks. Wakacje z boksem w Miedzyzdrojach

Grupa Babilon Promotion już po raz drugi zagości w nadmorskim kurorcie z galą bokserską. Dokładnie rok po udanym debiucie boksu w Międzyzdrojach, mieszkańcy miasta oraz licznie zgromadzeni w nim wczasowicze po raz kolejny zakosztują tej rozrywki. Pod koniec wakacji, 18 sierpnia, odbędzie się gala Seaside Boxing Show. Pięściarze zaboksują w malowniczo usytuowanym, tuż przy samym molo, międzyzdrojskim amfiteatrze

- Po raz drugi z rzędu zapraszamy serdecznie kibiców boksu nad morze. Rok temu udało nam się zorganizować tutaj wspaniałą galę i w tym roku chcemy to powtórzyć - powiedział Tomasz Babiloński.

Na wakacyjnym ringu w walce wieczoru zobaczymy Pawła Głażewskiego (12-0, 4 KO), który zmierzy się z czarnoskórym Niemcem Bernardem Donfackiem (14-8-3, 6 KO). Stawką 10-rundowego pojedynku będzie pas WBC Baltic w wersji tymczasowej. Donfack ma w swoim rozkładzie porażki z innymi Polakami. Pod koniec 2008 roku pokonali go na punkty Piotr Wilczewski (26-1, 8 KO) oraz Dawid Kostecki (34-1, 23 KO).

- Od mojej ostatniej walki w Kielcach, wciąż jestem w treningu. Zrobiłem sobie trochę lżejsze treningi, biegam, pływam na kajakach i wpław, ćwiczę też na sali. Podczas ostatnich 4-5 tygodni przed walką rozpoczniemy sesję sparingów - powiedział Paweł Głażewski.

W ringu zobaczymy również między innymi Krzysztofa Szota oraz młodzieżowego mistrza świata federacji IBF, Krzysztofa Cieślaka. Transmisję z wakacyjnej gali można będzie zobaczyć na antenie Canal+ Sport. Wstęp na imprezę jest wolny od opłat.

Więcej informacji o boksie znajdziesz na www.bokser.org ?

Więcej o: