Boks. Holyfield o Kliczkach: Mogę pokonać ich obu

- Według mnie mogę pokonać ich obu. Naprawdę w to wierzę. Wałujew był znacznie młodszy i większy ode mnie, ale go pobiłem - mówi były mistrz świata, blisko 48-letni Evander Holyfield (43-10-2, 28 KO).

- Ich problemem jest to, że nie są Amerykanami. W USA lubi się tylko swoich, a zagraniczni bokserzy potrzebują lat by zyskać sympatię amerykańskich kibiców. Tacy zawodnicy powinni być agresywni, a oni za dużo kalkulują - tak Evander Holyfield tłumaczy małą popularność braci Kliczko za oceanem.

Pomimo blisko 48. lat Holyfield wciąż wierzy w swoje siły i po raz kolejny wspomniał o chęci walki z jednym z braci. - Według mnie mogę pokonać ich obu. Naprawdę w to wierzę. Wałujew był znacznie młodszy i większy ode mnie, ale go pobiłem. Myślę, iż każdy kto oglądał tę walkę przyzna mi rację. Udowodnię, że niemożliwe jest możliwe - zakończył Holyfield, który planuje w tym roku stanąć na ringu w sierpniu i grudniu.

"Święty" swój ostatni pojedynek stoczył w kwietniu tego roku, z Fransem Bothą (47-5-3, 28 KO). Holyfield porozbijał "Białego Bawoła" i zastopował w ósmym starciu.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: