Boks. Wańczyk, Zandukeli i Milewicz wygrali w Lublinie

26. czerwca w galerii Cuprum Arena w Lubinie ustawiono prawdziwy ring bokserski i rozegrano galę zawodową. Bartłomiej Wańczyk (7-0, 4 KO), Tariel Zandukeli (11-0-2, 3 KO) oraz powracający po ponad siedmiu latach na ring zawodowy Robert Milewicz (11-1, 7 KO), wszyscy wygrali swoje pojedynki.

Boksujący w wadze junior półśredniej Wańczyk przez trzy rundy obijał Toma Reiche'a (1-3, 1 KO), nokautując go ostatecznie w czwartej odsłonie. Tariel, niegdyś najlepszy amator na naszym podwórku, na stałe przeniósł się do kategorii średniej i w drugim starciu zastopował Irakijczyka Havala Gariba (1-14). Natomiast jak zawsze agresywny i ostry w ringu Milewicz, trochę za bardzo chciał urwać głowę swojemu rywalowi i choć wygrał każdą z czterech rund, to jednak nie zdołał pokonać przed czasem Patricka Baumanna (0-7).

- Wreszcie coś ruszyło, są sponsorzy i mamy nadzieję, że boks w Lubinie powróci do dawnych lat świetności. - powiedział Robert Milewicz, prezes MKB Górnik. Dla trenera Marka Zajdela, spełniło się jego marzenie o powrocie boksu do Lubina.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: