Boks. Jackiewicz zaczyna przygotowania

W najbliższych dniach pretendent do tytułu IBF w wadze półśredniej, Rafał Jackiewicz (35-8-1, 18 KO), rozpocznie przygotowania do mistrzowskiego pojedynku przeciwko Janowi Zaveckowi (28-1, 16 KO). Najważniejsza walka w karierze Polaka odbędzie się 4 września w Lublanie.

Potyczka w stolicy Słowenii będzie drugą konfrontacją obydwu zawodników. Pierwszą z nich rozstrzygnął na swoją korzyść Polak, zwyciężając niejednogłośnie na punkty pod koniec 2008 roku.

- W poniedziałek Rafał odbędzie pierwsze, lekkie treningi. Przez pierwszy tydzień będzie trenował co dzień lub dwa, tak aby obyć się trochę z salą - poinformował Paweł Skrzecz, członek sztabu szkoleniowego grupy Knockout Promotions.

- W ramach przygotowań udamy się na obóz kondycyjny do Zakopanego, następnie do Wałcza. Co do sparingpartnerów, to będziemy się starali znaleźć takich, którzy lubią atakować, gdyż Zaveck na pewno będzie szedł do przodu i starał się wygrać efektownie. Nie bierzemy nawet pod uwagę ewentualności porażki Rafała - oznajmił srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

"Nie będzie walki z Harrisonem" - mówi David Haye ?

Więcej o: