Boks. Mariusz Wach zmierzy się z Hammerem

W końcu nastąpi przełom w karierze Mariusza Wacha (21-0, 9 KO), zwanego "Polskim Olbrzymem". Trapiony kontuzją dłoni polski bokser wagi ciężkiej w końcu stanie przed prawdziwym wyzwaniem - jego rywalem będzie groźny Christian Hammer (7-1, 4 KO).  

Hammer w rzeczywistości nazywa się Cristian Ciocan i jeszcze pod tym nazwiskiem w 2006 roku zdobył tytuł mistrza świata juniorów, pokonując po drodze tak znanych zawodników jak Michael Hunter czy Sardor Abdullajev. Dwa lata później Rumun podpisał zawodowy kontrakt z grupą Spotlight, ale przegrał pechowo w debiucie przez kontuzję barku. Gdy już ją wyleczył, odniósł siedem kolejnych zwycięstw, w tym bardzo cenne w kwietniu z urodzonym w Polsce Markusem Tomalą.

- Na pewno będę musiał uważać, żeby nie dostać jakiegoś mocnego ciosu, ale myślę, że on jest spokojnie do ogrania - powiedział "Polski olbrzym". Do walki dojdzie 17 lipca w Schwerinie, a zakontraktowano ją na osiem rund. Mariusz nie ukrywa, że właśnie w tym upatruje swojej szansy, bowiem Hammer nigdy nie boksował na dłuższym niż sześć rund dystansie.

Mariusz Wach był sparingpartnerem Alberta Sosnowskiego, kiedy ten przygotowywał się do walki z Witalijem Kliczką, o mistrzowski pas organizacji WBC.

Więcej informacji o - boksie na bokser.org ?