Boks. Witalij Kliczko poleciał do Wałujewa?

Według ukraińskich sportowych mediów, wczoraj rano z Kijowa do Sankt Petersburg udał się mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Witalij Kliczko (40-2, 38 KO). Spotka się z Nikołajem Wałujewem?

Oficjalny cel wizyty Ukraińca nie jest nikomu znany, ale według jednej z wersji, Witalij poczuł się już naprawdę zmęczony telefonicznymi niedomówieniami w negocjacjach w sprawie jego walki z Nikołajem Wałujewem (50-2, 34 KO). Dlatego postanowił spotkać się osobiście z Rosjaninem, by w końcu uregulować kwestie organizacji ich walki.

W tym samym czasie w Niemczech, przedstawiciele grupy promocyjnej K2, należącej do braci Kliczko, negocjują już warunki najmu stadionu Commerzbank-Arena we Frankfurcie . Uwzględniając kalendarz spotkań piłkarskiej Bundesligi (ma obiekcie występuje Eintracht Frankfurt), zarezerwowano wstępnie dwa możliwe terminy gali: 11 i 18 września. Organizatorzy liczą, że w jednym lub drugim odbędzie się tam walka Władimira Kliczko (54-3, 48 KO) z Aleksandrem Powietkinem (19-0, 14 KO) lub Witalija Kliczko z Nikołajem Wałujewem.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: