Tarver chce iść do ciężkiej jak... Adamek

Były mistrz świata wagi półciężkiej, niemal 42-letni Antonio Tarver (27-6, 19 KO) buduje ambitny plan, aby zdobyć pas mistrza świata ...wszechwag. Amerykanin, który w swojej ostatniej walce, w maju ub. roku przegrał z Chadem Dawsonem (29-0, 17 KO), rzucił od razu wyzwanie najlepszym pięściarzom najcięższej dywizji. Tarver zamierza "wspiąć się" o dwie kategorie wagowe i walczyć z Davidem Haye`em (24-1, 22 KO) i braćmi Kliczko.

Co, czy bardziej kto sprawił, że Tarver podjął nagle tak niespodziewaną decyzję? Okazuje się, że zadziałał tutaj m.in. przykład Tomasza Adamka (41-1, 27 KO), który jeszcze 3 lata temu boksował w kategorii półciężkiej, a dzisiaj z powodzeniem walczy jako "ciężki". Przy okazji przypominamy, że Antonio Tarver w lutym br. miał stoczyć pojedynek w wadze cruiser z Australijczykiem Danny Green`em (29-3, 26 KO), ale obozom obu pięściarzy nie udało się uzgodnić satysfakcjonujących warunków.

- Mam zamiar trochę napompować masę swojego ciała, by uzyskać możliwość rywalizacji z obecnymi mistrzami. Kliczko, Haye, trzymajcie się, nadchodzę"- zapowiada buńczucznie Antonio Tarver.

Mało znany pogromca Davida Haya robi karierę w USA ?

Więcej o: