Boks. Margarito z Cintronem powalczą o wakujący pas WBC?

Sergio Gabriel Martinez (45-2-2, 24 KO) podjął decyzję o zatrzymaniu pasa WBC w kategorii średniej, dzięki czemu ten sam tytuł w limicie do 154 funtów pozostał bez właściciela. Przed końcem roku o wakat zmierzyć mogą się Antonio Margarito (38-6, 27 KO) i Kermit Cintron (32-3-1, 28 KO).

W rankingu federacji World Boxing Council najwyższą pozycję zajmuje Julio Cesar Chavez Jr. (41-0-1, 30 KO), który w przyszłą sobotę zmierzy się z Johnem Duddy (29-1, 18 KO) w walce o wakujący pas WBC Silver w kategorii średniej. Skoro Meksykanin najprawdopodobniej nie zdecyduje się na zbijanie wagi do niższej dywizji, to do pojedynku o wakujący tytuł mistrzowski przystąpią pięściarze z pozycji drugiej i trzeciej.

Margarito i Cintron dwukrotnie spotykali się w ringu i w obydwu przypadkach "Tornado z Tijuany" okazywał się zbyt dobry dla Portorykańczyka. W pierwszym pojedynku Meksykanin wygrał już w piątej rundzie, a rewanż trwał zaledwie trzy minuty dłużej. Od tamtego czasu Cintron bardzo rozwinął się jako pięściarz, a Margarito przegrał przed czasem z podstarzałym Shanem Mosleyem (46-6, 39 KO) i został zdyskwalifikowany za stosowanie nielegalnych środków do utwardzania rękawic. W tej sytuacji wynik trzeciego starcia stoi pod znakiem zapytania.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: