Boks. Klaruje się przyszłość Sosnowskiego

PRZEGLĄD PRASY. Albert Sosnowski, który w maju przegrał walkę o tytuł mistrza świata z Witalijem Kliczką, będzie chciał odzyskać pas mistrza Europy. By tego dokonać będzie musiał zmierzyć się z Aleksandrem Dimitrenką lub Denisem Bachtowem. Wcześniej jednak - możliwe, że 25 września - czeka go walka ze słabszym rywalem - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.

Przepisy bokserskie mówią, że Sosnowski nie może walczyć o odzyskania pasa mistrzowskiego bezpośrednio po przegranej walce. Z tego względu wpierw zmierzy się z jakimś niżej notowanym rywalem. Walka taka odbędzie się najprawdopodobniej w Anglii, możliwy jest termin 25 września. Na tej samej gali mógłby walczyć także Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Jeśli niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wygra, to jeszcze w tym roku może zmierzyć się ze zwycięzcą walki Aleksander Dimitrenko - Denis Bachtow. Po odzyskaniu pasa mistrza Europy Sosnowski wróciłby do grona pretendentów do najważniejszych pasów - twierdzi trener Fiodor Łapin, z którym polski bokser już na pewno będzie kontynuował współpracę.

Rosyjski trener także potwierdza, że Sosnowski ma wiele ciekawych propozycji: - To fakt, ofert jest sporo. Ale po walce z Ukraińcem jest w innej lidze - chwali swojego podopiecznego Łapin.

Jean Marc Mormeck chce walczyć z Tomaszem Adamkiem ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.