Boks. Wojciech Bartnik na gali Universum

Już 20 czerwca Wojciech Bartnik (24-4-1, 9 KO) wyjedzie do Niemiec, gdzie czekają go ciężkie sparingi z Alexandrem Aleksiejevem (19-1, 17 KO). Rosjanin 17 lipca w Schwerinie stanie do walki eliminacyjnej federacji WBO.

- 20 czerwca wyjeżdżam na trzytygodniowe sparingi do Hamburga, do grupy Universum, a tam będę sparować z Aleksiejevem. Pomogę mu w przygotowaniach do walki o numer jeden w rankingu WBO z Lebedevem. Dla mnie to będzie na pewno fajne doświadczenie, postaram się trochę pogonić Aleksiejeva. Wiem, iż jest to kawał dobrego zawodnika, leworęczny, mocny pięściarz, z dużym doświadczeniem amatorskim - mówi Polak.

Na gali 17 lipca organizowanej przez grupę Universum, wystąpi również pięściarz z Oleśnicy. Nasz ostatni medalista olimpijski nie poznał jeszcze nazwiska swojego rywala, wiadomo natomiast, że pojedynek odbędzie się na dystansie ośmiu rund.

- Ja również wystąpię na gali 17 lipca, ale póki co nie znam jeszcze swojego rywala. Pan Andrzej Grajewski mówi, że trzyma rękę na pulsie i lada dzień poznam przeciwnika. Teraz koncentruję się tylko na treningach, półtora miesiąca ciężkiej pracy i jestem gotów na walkę z mocnymi bokserami - powiedział niepokonany od sześciu lat Bartnik.

Wojciech Bartnik jest ostatnim polskim medalistą olimpijskim w boksie, przywiózł brązowy medal z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Kulej o Sosnowskim ?

Więcej o: