Boks. Niepokonany Masternak zawalczy z niepokonanym Gruzinem

Jak poinformowała grupa O'Chikara Gmitruk Team, rywalem Mateusza Masternaka (19-0, 14 KO), będzie niepokonany Gruzin Levan Jomardashvili (20-0, 16 KO).

- Rozważaliśmy kilku przeciwników i myślę, że nasz wybór jest trafny. Rzadko zdarza się, by w walce wieczoru spotykało się dwóch zawodników, którzy mają rekord bez porażki. Dla każdego z nich ta walka ma ogromne znaczenie, obaj są niepokonani na zawodowym ringi, obaj młodzi i ambitni. Zapowiada się naprawdę dobry pojedynek - powiedział Andrzej Gmitruk, ujawniając długo oczekiwane nazwisko przeciwnika "Mastera".

21-letni Levan Jomardashvili urodził się i mieszka w Gruzji. Na zawodowym ringu debiutował w wieku zaledwie 17 lat. Wygrał wówczas na punkty 6 rundowy pojedynek ze swoim rodakiem Josebem Abuladze, który miał wówczas 5 walk na swoim koncie. Mimo młodego wieku, Levan stoczył już 20 pojedynków i wszystkie wygrał, w tym 16 zakończył przez nokaut.

Warto odnotować, że Gruzin był przymierzany do walki z Tomaszem Hutkowskim (18-0-1, 12 KO), ich pojedynek miał się odbyć podczas łódzkiej gali Wojak Boxing Night, na której mistrzostwo świata wywalczył Krzysztof Włodarczyk. Do walki jednak nie doszło, ponieważ "Tommy" nabawił sie kontuzji, podczas przygotowań pękła mu błona bębenkowa w lewym uchu.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: