Boks. Holyfield zawalczy z dumą Danii?

Jeszcze dwa tygodnie temu, legenda boksu zawodowego Evander Holyfield (43-10, 28 KO) wymieniany był jako potencjalny rywal Tomasza Adamka (41-1, 27 KO). "Góral" wybrał Michaela Granta, który ma podobne warunki fizyczne do braci Kliczko. Tymczasem Amerykanin może się zmierzyć z duńską legendą - Brianem Nielsenem.

"Święty" wciąż nie ma zamiaru wieszać rękawic na kołku. Duńskie media donoszą, że na ring prawdopodobnie powróci Brian Nielsen (64-2, 43 KO), który dla Skandynawów jest taką legendą, jak Andrzej Gołota dla polskich kibiców. Brian to były przeciwnik m.in. Mike Tysona i zwycięzca walk z takimi pięściarzami jak: Peter McNeeley czy Tim Witherspoon, ma wrócić między liny 27 listopada. Najbardziej interesujący jest jednak fakt , iż przeciwnikiem dumy Danii ma być właśnie sam Evander Holyfield.

Oba obozy nie skomentowały narazie tej sprawy oficjalnie, jednak gdyby do tej walki doszło, dla Nielsena była by to walka z najbardziej cenionym rywalem z jakim przyszło mu się zmierzyć do tej pory (obok oczywiście Żelaznego Mike).

Brian Nielsen ostatni swój pojedynek stoczył 19 Kwietnia 2002 r. Jego ewentualny najbliższy rywal od kwietnia tego roku jest posiadaczem pasa federacji WBF, który zdobył wygrywając przez TKO w 8 rundzie z Francoisem Bothą.

Więcej o boksie - czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: