Boks. Witalij Kliczko: Albert dał z siebie wszystko! Teraz czas zlać Haye'a

- Sosnowski dał z siebie wszystko. Zwyciężyło jednak moje doświadczenie - powiedział po wygranej walce z Albertem Sosnowskim Witalij Kliczko. Ukrainiec wyzywa do walki Brytyjczyka Davida Haye'a.

Zobacz knockout Kliczki na Sosnowskim na Zczuba.tv ?

Sosnowski: Witalij bił celniej. Widać po mojej twarzy

 

Albert Sosnowski wytrzymał z Witalijem Kliczką dziesięć rund. Przez ostatnie minuty Ukrainiec systematycznie przejmował inicjatywę. Ciosy Polaka nie robiły wrażenia na Kliczce, a kiedy Polak zaczął tracić siły Ukrainiec zaatakował. W dziesiątej rundzie potężny cios powalił Sosnowskiego na deski.

- Albert dał z siebie wszystko, ale doświadczenie tutaj odegrało kluczową rolę - powiedział Witalij Kliczko do ponad 60 tysięcy ludzi na widowni stadionu Veltins Arena w Gelsenkirchen.

Teraz Kliczko może skupić uwagę na kolejnym rywalu. Wszystko wskazuje na to, że może w końcu dojść do wyczekiwanej walki z Davidem Haye'm.

- Miałem w sobie mnóstwo energii. Mam nadzieję, że następną walką stoczę już niedługo. Zobaczymy kto będzie moim przeciwnikiem, może David Haye - zastanawia się Ukrainiec.

Kliczko po pojedynku powiedział dziennikarzom, ze chciałby, żeby albo jemu, albo Władimirowi została dana możliwość walki z Brytyjczykiem

- On bardzo często znieważa swoich przeciwników. W Ameryce nazywaliby go, kimś kto bredzi (Kliczko użył słowa 'trash talker' - przyp. Sport.pl). Byłbym szczęśliwy, jeśli mielibśmy okazję zlać go - powiedział Kliczko.

Zwycięstwo z Sosnowskim było 40 wygraną Ukraińca na zawodowym ringu.

Sosnowski nie dał rady Kliczce

Witalij Kliczko obronił mistrzostwo świata federacji WBC, pokonując Polaka Alberta Sosnowskiego przez nokaut. Polak padł pod naporem Ukraińca dopiero w dziesiątej rundzie. Było to 40 zwycięstwo Kliczki w zawodowym boksie.

Dawid przegrał z Goliatem - walka Sosnowski - Kliczko na Z czuba  ?

Więcej o: