Tomasz Adamek: Grant ma gabaryty Kliczków. Świetne przetarcie przed walką o tytuł MŚ

Jak już wiemy, Tomasz Adamek (41-1, 27 KO) wraca do Prudential Center. Jego rywalem będzie, mierzący 201 cm, Michael Grant (46-3, 34 KO). Do tego starcia dojdzie 21 sierpnia. Na szali zostaną postawione pasy IBF International i NABO, których posiadaczem jest "Góral".

Amerykanin w przeszłości walczył już o pas mistrza świata, a jego pogromcą okazał się Lennox Lewis. W 1999 roku Grant pokonał Andrzeja Gołotę ponieważ Polak poddał się w 10 starciu, pomimo prowadzenia na kartach sędziowskich.

- Chciałbym podziękować Main Events i ich sztabowi za profesjonalne podejście i szansę potyczki z czołowym pięściarzem tej kategorii wagowej. Adamek potwierdził, że jest prawdziwym zawodnikiem wagi ciężkiej. Wiem, że to będzie znakomita okazja dla mnie i dla mojego teamu. Zamierzam wygrać tę walkę - oznajmił "Wielki Michael".

Tomasz Adamek, traktuje starcie z wyższym od niego Grantem, jako preludium do starcia z jednym z braci Kliczko.

- Świetnie się składa, że Grant jest podobnych gabarytów co bracia Kliczko. Jeśli w przyszłym roku będzie mi dane stanąć w ringu z którymś z braci, to muszę być przygotowany na dużego i wysokiego przeciwnika, a Grant takim jest. Takie przetarcie z wyższym zawodnikiem, bardzo mi się przyda.

Więcej o boksie czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: