Boks. Tylko ośmiu Polaków wystąpi w Moskwie

W dniach 3-9 czerwca w Moskwie odbędą się Mistrzostwa Europy seniorów (Elite) w boksie, do których poprzez międzynarodowy mecz Polska-Niemcy (odbędzie się w najbliższą sobotę w Pniewach) przygotowuje się także 10-osobowa polska ekipa.

Na najlepszych pięściarzy Starego Kontynentu będzie czekał nowoczesny Pałac Sportu "Megasport", dotąd zwany Khodynka Arena lub Lodowym Pałacem. Przebudowany w 2006 r. obiekt podczas imprezy pomieścić może nawet 15 000 widzów. W 2007 r. odbywały się tam Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie, rok temu finał Festiwalu Eurowizji, a ostatnio swoje mecze w koszykarskiej Eurolidze rozgrywał zespół CSKA Moskwa.

Dla kibiców boksu w Rosji jest to jak najbardziej zrozumiała lokalizacja. To właśnie w Pałacu "Megasport" 13 października 2007 r. w walce o mistrzostwo świata WBO wagi ciężkiej zmierzyli się Sułtan Ibragimow z Evanderem Holyfieldem .

Jak jednak wynika z naszych informacji, PZB do czempionatu zgłosił tylko 8 naszych zawodników. Są to: Łukasz Maszczyk, Andrzej Liczik, Michał Chudecki, Michał Syrowatka, Kamil Szeremeta, Włodzimierz Letr, Mateusz Malujda i Marcin Jerzyk-Rekowski. Status rezerwowego przyznano Rafałowi Kaczorowi.

Więcej na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.