Boks. Masternak z prawami pretendenta

Aż piętnastu Polaków zostało sklasyfikowanych w najnowszym, majowym rankingu federacji WBC. Najwyżej, w roli oficjalnego challengera, występuje oczywiście Krzysztof Włodarczyk (42-2-1, 31 KO), który już w sobotę w starciu z Giacobbe Fragomenim (26-2-1, 10 KO) postara się zdobyć w Łodzi po raz drugi tytuł mistrza świata.

Standardowo to właśnie kategoria cruiser okazała się najmocniej przez naszych rodaków obstawioną dywizją i poza "Diablo", w rankingu widnieją jeszcze cztery inne polskie nazwiska. Wykazujący ostatnio ogromną zwyżkę formy Paweł Kołodziej (25-0, 14 KO) jest ósmy, Tomasz Hutkowski (18-0-1, 12 KO) utrzymał się na jedenastej pozycji, a robiący ostatnio furorę Mateusz Masternak (19-0, 14 KO) zyskał w końcu prawa do walki o pas, awansując o dwa oczka na czternastą lokatę. Warto również zaznaczyć systematyczny powrót do czołówki Łukasza Janika (18-1, 10 KO). Pięściarz z Jeleniej Góry pozbierał się po porażce z "Masterem" i dzięki trzem wygranym z rzędu awansował na 21. miejsce.

W królewskiej kategorii spory awans naszego najbardziej utytułowanego pięściarza, Tomka Adamka (41-1, 27 KO). Po efektownym występie przeciwko Chrisowi Arreoli, "Góral" podskoczył z jedenastej na piątą pozycję, natomiast szykujący się do walki życia Albert Sosnowski (45-2-1, 27 KO) także poprawił swą pozycję w porównaniu z poprzednim notowaniem i jest obecnie jedenasty. W końcu przygotowujący się do łódzkiej gali Andrzej Wawrzyk (18-0, 10 KO) utrzymał się na dwudziestym miejscu.

Ostatnim z Polaków notowanym w czołowej piętnastce jest "półciężki" Dawid Kostecki (34-1, 23 KO). "Cygan" zanotował spadek o jedną lokatę i w maju został wstawiony na piątą pozycję.

Waga ciężką: Tomasz Adamek (5), Albert Sosnowski (11), Andrzej Wawrzyk (20) cruiser: Krzysztof Włodarczyk (1), Paweł Kołodziej (8), Tomasz Hutkowski (11), Mateusz Masternak (14), Łukasz Janik (21), półciężka: Dawid Kostecki (5), Aleksy Kuziemski (26) Średnia: Grzegorz Proksa (32) junior średnia: Paweł Wolak (14) półśrednia: Rafał Jackiewicz (27), Krzysztof Bienias (31) super piórkowa: Krzysztof Cieślak (36)

Więcej o boksie na www.bokser.org ?

Więcej o: