Boks. Shields: Chcę walki Adamek - Haye

Ronnie Shields, trener Tomasz Adamka, chce aby jego podopieczny zawalczył o mistrzostwa świata organizacji WBA z Davidem Haye. Słynny trener jest pewny Polaka, po tym jak perfekcyjnie wykonał wszystkie założenia taktyczne w walce z Chrisem Arreolą.

Obecnie trwają negocjacje, które maja doprowadzić do walki Brytyjczyka z mistrzem świata organizacji WBO/IBO/IBF Władimirem Kliczko. Jeśli negocjacje nie zakończą się porozumieniem, telewizja HBO już wcześniej wyraziła zainteresowanie pojedynkiem Haye - Adamek.

- Jeśli miałbym na dzień dzisiejszy wybrać kogoś, z kim chciałbym zobaczyć Tomka, to wybieram Davida Haye. Obaj są podobnych rozmiarów, myślę że to była by w tej chwili najlepsza walka do wzięcia - powiedział Shields.

Trener jest pewny zwycięstwa Tomasz Adamka, mimo że nie widział Haye walczącego.

- Prawdę mówiąc, nigdy nie widziałem Davida w ringu. Myślę, że czas abym zaczął studiować jego walki na wideo, abym wiedział na co go stać. Jest za wcześnie by mówić o strategii na walkę z Brytyjczykiem, najpierw muszę pooglądać taśmy, rozpracować go jako boksera, wtedy przyjdzie czas na szczegółowy plan taktyczny.

Więcej o boksie na www.bokser.org

Więcej o: