Boks. Roach: Floyd już nie rusza się jak kiedyś

Freddie Roach uważa, że Floyd Mayweather Junior (41-0, 25 KO) nie jest już tym samym pięściarzem, co jeszcze kilka lat temu. Szkoleniowiec Manny'ego Pacquiao (51-3-2, 38 KO) obejrzał sobotnią walkę Floyda z Shane'm Mosleyem (46-6, 39 KO) i pokusił się o stwierdzenie, że "Money" zmienił styl, bo nie ma już dawnej swobody w poruszaniu się po ringu.

- On nie ma ciosu w tej kategorii wagowej. To jego największy problem. Oczywiście do tego dochodzi szybkość. Floyd jest odrobinę wolniejszy. W ostatnich walkach było widać, że on już nie ma nóg. Zmienił styl, bo już nie może ruszać się jak kiedyś. Więcej stoi w miejscu. Właśnie dlatego Shane dorwał go w drugiej odsłonie. Później okazało się, że nie był w stanie wytrzymać tempa, bo ma już swoje lata powiedział Roach.

Freddie nie zamierza jednak lekceważyć Mayweathera i wciąż uważa, że będzie on najtrudniejszym rywalem w karierze "Pacmana". Trener spodziewa się trudnej walki i zdaje sobie sprawę, że tylko z pomocą doskonałego planu taktycznego Manny będzie w stanie pokonać Floyda. Roach twierdzi jednak, że jeśli Pacquiao zrani Mayweathera, to ten nie zdoła mu się wymknąć.

- To będzie wielkie wyzwanie. Styl Mayweathera znają wszyscy, ale nikt nie znalazł jeszcze sposobu, by wyraźnie go pokonać. Traktuję to osobiście. Ustalenie odpowiedniej taktyki nie przyjdzie mi łatwo. Mayweather jest bardzo dobry w tym co robi. Bardzo sprytny. Wiele widzi. W walce z Mosleyem parę razy dał się złapać na początku. Jeśli Manny go zrani, to nie ma opcji, żeby Floyd przetrwał jego huraganowy atak. On już nie rusza się jak kiedyś. W wieku 33 lat, ważąc 147 funtów Mayweather stracił nogi. Dlatego jego ostatnie walki są lepsze do oglądania. On już tak nie ucieka, bo nie może. Niestety Mosley nie mógł dać z siebie więcej, ale Manny nie opadnie z sił - zapewnia Roach.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.