Boks. Dawid przegrywa tylko z mistrzami?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią o tym, że niedzielny zwycięzca Dawida Michelusa, Robeisy Eloy Ramirez Carrazana, będzie Młodzieżowym Mistrzem Świata wagi koguciej. Co do jego klasy i talentu nie mają wątpliwości fachowcy, porównując go do wspaniałego mistrza pięści, Guillermo Rigondeaux. Mało kto wie, ale Ramirez poczynił już na "Gorącej Wyspie" pierwszy krok w kierunku dorosłej kadry.

3 kwietnia w Hawanie rozegrany został meeting bokserski, na którym zmierzyły się ekipy najlepszych kubańskich seniorów i juniorów. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali pierwsi, ale jedyne zwycięstwo dla młodszej drużyny kubańskiej stało się udziałem młodziutkiego, niespełna 17-letniego (ur. 20 grudnia 1993 r.) Robeisy Ramireza, który pokonał na punkty Marcosa Forestala .

Półfinałową walką z Kubańczykiem i całym swoim występem Dawid Michelus potwierdził, że mamy w Polsce kolejny, ogromny talent. Nie pamiętam 17 latka, który mógłby się obok sukcesów krajowych i międzynarodowych szczycić wspaniałym rekordem ponad siedemdziesięciu wygranych walk i tylko dwoma porażkami! Porażkami z mistrzami świata (?!), Theo Krechlokiem z Niemiec i Robeisy Ramirezem z Kuby.

W dotychczasowej historii mistrzostw świata dla tej grupy wiekowej Polacy zdobyli jak dotąd 7 medali (2 srebrne i 5 brązowych). Ich zdobywcami są:

Jerzy Kaczmarek - srebro - Yokohama 1979

Andrzej Gołota - srebro - Bukareszt 1985

Marek Ejsmont - brąz - Yokohama 1979

Henryk Zatyka - brąz - Bukareszt 1985

Mateusz Mazik - brąz - Agadir 2006

Marcin Siwy - brąz - Guadalajara 2008

Dawid Michelus - brąz - Baku 2010

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: